Wracasz z wakacji, przeglądasz się w lustrze i masz dziwne wrażenie, że wyglądasz dość hmm.. staro? Nie dość, że zmarszczki są bardziej widoczne, to jeszcze skóra jest zmarszczona, łuszcząca się, gdzieniegdzie ciemniejsza? Nie martw się, to naturalny efekt opalania. Po wystawianiu twarzy na słońce bez odpowiedniej ochrony, skóra wymaga szczególnej pielęgnacji by powrócić do dobrej kondycji.
Dlaczego Twoja skóra po urlopie wygląda tak źle?
Ludzki naskórek działa jak przyroda, w swoistym cyklu życia i śmierci. Zdrowe komórki niszczą się, obumierają, a na ich miejsce pojawia się nowe. Melanina, czyli barwnik, pełni w zdrowych komórkach funkcję ochronną i reaguje na słońce - pod jej wpływem barwnik ciemnieje, a skóra opala się. Miejsca, w których naskórek został zregenerowany są jaśniejsze i wyróżniają się na tle ciemniejszej, pourlopowej skóry - tak powstają przebarwienia skórne. Czasami rozkład nowych i starych komórek na twarzy jest równomierny, dlatego nie widzimy zauważalnej różnicy, a mimo to twarz wygląda na zmęczoną. Po wakacjach nasza skóra bardzo często jest również odwodniona, wygląda na szarą, miejscami łuszczy się, co powoduje, że zmarszczki są jakby głębsze i bardziej widoczne. W jaki sposób zadziałać w takim stanie rzeczy?
Pozbądź się zużytego naskórka!
Już wiemy co jest przyczyną powakacyjnych problemów: plamy i przebarwienia naskórka, sucha, złuszczająca się i odwodniona skóra, na której widoczne są głębokie zmarszczki. Wiemy także, że skóra ma naturalna skłonność do regeneracji i prędzej czy później sama dojdzie do siebie. Lecz po co czekać kilka tygodni,skoro możemy skrócić ten okres do 1-2 samodzielnych kuracji? Pierwszym krokiem w procesie regeneracji naskórka powinno być zadbanie o świeżość skóry i złuszczenie zniszczonego naskórka, aby zrobić miejsce na nowy. Możesz skorzystać z kosmetyków złuszczających, czyli peelingów, które działają na zasadzie mechanicznego usuwania naskórka, trochę jak kremowy papier ścierny.
Aktywnym składnikiem peelingów mechanicznych są szorstkie, ostre i maleńkie drobinki, wielkości odłamku zmielonej kawy. Peeling wcieramy okrężnymi ruchami w skórę twarzy tak, jak podczas zwykłego jej mycia. Skupiamy się na czole, brodzie, nosie. Peeling, poza działaniem złuszczającym, ma wspaniałe działanie oczyszczające – przy okazji pozbędziesz się wągrów i innych zanieczyszczeń skórnych. Bardzo ważne jest, byś wybrał kosmetyk z męskiej linii, ponieważ skóra twarzy u mężczyzn jest naturalnie grubsza niż naskórek kobiet, dlatego potrzebuje silniejszych doznań, czytaj grubszych ziarenek! Przykład? Wypróbuj Baxter of California, męski peeling oczyszczający do twarzy o działaniu nawilżającym i tonizującym skórę!
Zregeneruj swoją skórę!
Po peelingu skóra jest wyraźniej gładsza i jaśniejsza. Czujesz? Właśnie! Teraz został już tylko drugi etap: regeneracja, która polega na aplikacji niezbędnych witamin i odpowiednim pobudzeniu naskórka do działania. Zastosuj krem z kwasami owocowymi, który posiada nie tylko ekstrakty o działaniu wybielającym, ale także rozluźnia połączenia pomiędzy komórkami i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Spróbuj Men-u Męski skoncentrowany liftingujący balsam po goleniu, który łączy w sobie działanie łagodzące, nawilżające i ochronne.
Skóra ciała również wymaga pielęgnacji
Przebarwienia i uszkodzenia naskórka widać nie tylko na twarzy, ale i na całym ciele. Jak się ich pozbyć? W tym wypadku także sprawdza się mechaniczne złuszczanie naskórka peelingami! Pamiętaj jednak, ze peelingi do ciała maja inną specyfikę, niż kosmetyki do twarzy, ze względu na grubość i ostrość drobinek, które muszą być dopasowane do grubszego naskórka ciała mężczyzny. Idealny będzie np.: GUAM Energizujący peeling do ciała, który zawiera aromatyczne olejki roślinne oraz kryształki soli morskiej!