Najpopularniejsi filmowi wąsacze i brodacze!

Filmowi bohaterowie bardzo często są inspiracją dla wielu mężczyzn do zmiany swojego dotychczasowego wizerunku. Postanowiliśmy przybliżyć Wam najpopularniejszych filmowych wąsaczy i brodaczy, a także ich kultowe stylizacje! Zapraszamy na niesamowitą podróż po najlepszych produkcjach z dużego ekranu.

Najpopularniejsi wąsacze i brodacze z wielkiego ekranu!

Herkules Poirot

Herkules Poirot

Jeden z najsłynniejszych filmowych detektywów na świecie, który ma niezwykłego nosa i wąsa do przestępców. Starannie i symetrycznie ułożony ze zdecydowanie skierowanymi końcówkami ku górze. Są bardzo gęsto, ale nie przesadzenia długie. Poirot zawsze dba o ich porządek i regularnie je przycina, aby zachować ich nienaganny wygląd. W połączeniu z eleganckim ubiorem i ponad przeciętną inteligencją są znakiem rozpoznawczym tego belgijskiego detektywa.

Żeby cieszyć się własnym wąsem jak słynny Poirot, potrzebne będą nam – pomada o mocnym chwycie i nożyczki do precyzyjnego przycinania.

Jack Sparrow

Jack Sparrow

Najbardziej znany pirat na świecie, który swoją charyzmą i humorem przyciąga innych niczym magnes. Jego zarost jest symbolem wolnego ducha i niesamowitej przygody. Składa się z wąsów rozciągających się po szerokości ust, koziej bródki i długiej brody z zaplecionymi warkoczami, które są ozdobione warkoczami. Tworzy doskonałe połączenie z jego nonszalanckim ubiorem, luźnym stylem życia, sprytem i nieprzewidywalnością.

Piracki zarost wymaga odpowiedniej pielęgnacji m.in. regularnego mycia, odżywiania, przycinania za pomocą trymera i ułożenia wąsów za pomocą pomady o średnim chwycie.

Leonidas

Leonidas

Kipiący męskością i pewnością siebie król Sparty, który zasłynął swoją odwagą i poświęceniem podczas bitwy pod Termopilami. Jego broda to uosobienie bohaterska i waleczności. Jest doskonale przystrzyżona i ukształtowana, a dodatkowo niezwykle gęsta. Swoim zniewalającym wyglądem i zarostem łamie serca wszystkich przedstawicielek płci pięknej. Dzięki Gerardowi Butlerowi spartańska broda stała się modna wśród wielu mężczyzn na całym świecie.

Chcąc dołączyć do armii prawdziwych spartan, należy pamiętać o kilku ważnych aspektach – regularnym rozczesywaniu, myciu za pomocą delikatnych szamponów, odżywaniu i przycinaniu za pomocą trymera z nakładkami.

Gandalf - szary

Gandalf

Jeden z najpotężniejszych filmowych czarodziejów. Wystarczy jedno spojrzenie, aby wiedzieć, że mamy do czynienia z osobą emanującą tajemniczością i mądrością. Jego długa broda jest niczym srebrzysty wodospad spływający z gór. Jest symbolem długowieczności i doświadczenia, a także świadkiem życiowych wydarzeń.

Tego typu broda wymaga specjalnego traktowania. Warto stosować się do trzech kluczowych zasada – oczyszczanie, rozczesywanie i nawilżanie. Codzienne mycie pozwoli pozbyć resztek jedzenia, nieprzyjemnych zapachów i zanieczyszczeń. Dobrej jakości szczotka z twardym włosiem sprawi, dzięki o wiele łatwiej rozczesać włosy i rozprowadzić naturalne sebum. Dodatkowo nawilżenie i odżywienie pobudzi brodę do wzrostu, a także zapobiegnie wysuszaniu skóry twarzy i powstawaniu niedoskonałości. Od czasu do czasu należy wybrać się do barbera i delikatnie przyciąć włosy, sprawi to, że broda będzie równa i dodatkowo pozbędziemy się rozdwojonych końcówek.

Big Lebowski

Big Lebowski

Kolejny z filmowych bohaterów o luźnym podejściu do życia. Bezrobotny, uwielbia grać w kręgle i okazjonalnie pali marihuanę. Znakiem rozpoznawczym „The Dude” są długie włosy i pełna, lekko niechlujna broda. Wszystko to tworzy doskonałe połączenie z jego nonszalanckim ubiorem, a także spokojnym i zrelaksowanym charakterem.

Ten styl brody wymaga minimalnego nakładu pracy. Wystarczy mycie w celu usunięcia codziennych zabrudzeń i odżywienie włosów za pomocą olejku do brodu. To wszystko.

Dodatkowe propozycje

Jeśli nadal nie masz pomysłu na jaką brodę się zdecydować, zapraszamy do przeczytania naszego poprzedniego wpisu o stylach zarostu.

Polecane produkty

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane Twoje dane będziemy przetwarzać zgodnie z naszą Polityką prywatności.